آموزشی

آسیاب قهوه چیست؟ چرا داشتن آسیاب قهوه ضروری است؟

آسیاب قهوه چیست؟

آسیاب قهوه یکی از ابزار های بسیار مهم هر کافی شاپ می باشد. داشتن این دستگاه برای کسانی که به مصرف روزانه و خوش طعم قهوه اهمیت می دهند بسیار بسیار واجب است. آسیاب قهوه در عین داشتن قابلیت آسیاب کردن که از نامش پیداست، یک اثر بسیار خوبی بر روی قهوه دارد که در ادامه ذکر کردیم. در این مقاله به پاسخ سوالاتی قبیل «آسیاب قهوه چیست؟» و «چرا داشتن آسیاب قهوه ضروری است؟» می پردازیم. تا انتها با آشپزآلات همراه باشید.

دستگاه آسیاب

آسیاب دستگاهی است که حدود هزار سال قبل از میلاد حضرت مسیح (ع) کشف شد و از آن برای آسیاب کردن گندم و آرد استفاده می شد. پس از آن برای خرد کردن هر موادی از آسیاب استفاده شد. پس از کشف قهوه و انتقال آن به کشور های مختلف و تست کردن روش های مختلف استفاده از آن پی بردند که بهتر است آن را آسیاب کرد. با گذشت زمان و پیشرفت انسان و همچنین جا افتادن نوشیدن قهوه، آسیاب قهوه اختراع شد.

آسیاب قهوه چیست؟

آسیاب قهوه چیست؟

دانه گیاه قهوه دانه بزرگی است و برای نوشیدن و دم کردن آن نیاز به آسیاب داریم و این کار را با دستگاهی به نام آسیاب قهوه انجام می دهیم. آسیاب قهوه به دو صورت آسیاب دستی و آسیاب برقی در دسترس همگان قرار دارد. آسیاب قهوه دستی برای استفاده کم و خانگی می تواند کار آمد و کار راه انداز باشد اما برای کافی شاپ ها و استفاده خانگی زیاد، مناسب نیست.


همچنین ببینید : خرید لوازم کافی شاپ


دستگاه آسیاب قهوه برقی

با پیشرفت تکنولوژی و زیاد شدن انواع قهوه ها و کافی ها باید از دستگاه آسیاب قهوه استفاده کرد. دستگاه آسیاب برقی علاوه بر آسیاب کردن قهوه، این امکان را به شما می دهد تا قهوه را به صورت دلخواه برای قهوه دلخواه تان آسیاب کنید.

آسیاب قهوه چیست؟

به عنوان مثال اگر قهوه ترک میخواهید میل کنید، باید قهوه آسیاب شده ریز باشد. اگر به نوشیدن اسپرسو تمایل دارید، قهوه آسیاب شده باید نرم باشد. همچنین اگر از سایفون برای تهیه قهوه استفاده می کنید باید قهوه نسبتا درشت و اگر با فرنچ پرس قهوه را درست می کنید باید دانه های آسیاب شده درشت باشد.

تیغه های آسیاب قهوه

تیغه دستگاه های برقی آسیاب قهوه به دو مدل مخروطی و مسطح تقسیم می شود. تیفه های مخروطی شکل سرعت بیشتری دارد اما دقت کمتری دارد. تیغه های مسطح نیز عکس تیغه های مخروطی هستند. به این صورت که سرعت کمتری دارند اما دقت شان در آسیاب کردن و اندازه دلخواه تان بیشتر است.

آسیاب قهوه چیست؟

انواع دستگاه آسیاب قهوه

دستگاه اتومات (آندیمند)

دستگاه اتومات یا آندیمند دارای 3 حالت می باشد که عبارتند از دستی، سینگل و دبل. در حالت دستی خروجی آن به صورت دستی قطع و وصل می شود. در حالت سینگل به اندازه یک شات قهوه ریخته و قطع می شود. و در حالت دبل به اندازه دو شات قهوه میریزد و قطع می شود. پس از آسیاب با این نوع دستگاه ها قهوه به داخل دسته گروب ریخته می شود و مخزنی ندارد.

Coffee Mill 021(1)

مشاهده قیمت و مشخصات آسیاب قهوه 021

دستگاه دوزردار

در دستگاه های دوزردار یک مخزن برای قهوه های آسیاب شده وجود دارد. قهوه آسیاب شده به داخل آن ریخته می شود و هنگام استفاده از مخزن آن قهوه بر میداریم. تیغه های مخروطی و مطیع در هر دو مدل می تواند استفاده شود که آن بستگی به آسیاب قهوه انتخاب دارد.

آسیاب قهوه نوا مدل Nova NM-3660CG

مشاهده قیمت و مشخصات آسیاب قهوه نوا Nova NM-3660CG

چرا داشتن آسیاب قهوه ضروری است؟

علاوه بر آسیاب قهوه در اندازه های دلخواه، نوشیدن قهوه خوش طعم یکی از مهم ترین کارایی های آسیاب قهوه است. اگر میخواهید طعم و بوی بسیار خوب قهوه را حس کنید، پیشنهاد می کنیم حتما از آسیاب قهوه استفاده کنید. با آسیاب شدن دانه های قهوه، عطر و طعم قهوه از دل دانه آزاد می شود و هر چه سریع تر آن را مصرف کنید طعم و عطر آن را بیشتر حس خواهید کرد.

البته طعم و عطر آن ممکن است یک هفته الی چند هفته بماند اما با گذر زمان از طعم و عطر آن کاسته می شود. پس بهتر است دستگاه آسیاب را داشته باشید تا از این ویژگی مهم استفاده کنید.

آسیاب قهوه چیست؟

سخن پایانی

با توجه به نکات ذکر شده می توانید دستگاه مورد نیاز خود را تهیه نمایید و در صورت موجود بودن در آشپزآلات آن را ثبت سفارش نمایید. آشپزآلات همیشه سعی کرده است تا نکات مهم خرید هر محصول را ذکر کند که در قسمت آموزش سایت می توانید آن ها را مشاهده نمایید. ما در یوتیوب و آپارات نیز آموزش های تصویری قرار می دهیم. خوشحال می شویم از آن طریق نیز بتوانیم با شما عزیزان در ارتباط باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *