آموزشی, مقالات مرتبط با گریل صنعتی

5 مدل از دستگاه های گریل صنعتی

دستگاه گریل صنعتی

دستگاه گریل صنعتی در سه نوع مختلف می باشد:

  • دستگاه گریل صنعتی گازی: سوخت مصرفی این دستگاه گریل، گاز است و به همین خاطر هزینه ی سوخت آن از گریل برقی بسیار کم تر می باشد. دستگاه  گریل صنعتی گازی دارای قابلیت هایی زیادی مانند کنترل دما و حرارت انویل می باشد. این قابلیت موجب حفظ ارزش غذایی و کیفیت مواد غذایی شده و مانع از سوختن آن ها می شود. علاوه بر این قابلیت ها، برای جلوگیری از وقوع حادثه زمانی که فشار گاز بیش از اندازه زیاد بوده و احتمال شعله ور شدن آن وجود دارد، گاز به صورت خودکار قطع می شود.
  • دستگاه گریل صنعتی ذغالی: دستگاه گریل صنعتی ذغالی یکی دیگر از انواع دستگاه های گریل صنعتی می باشد که از ذغال سنگ برای پخته شدن مواد غذایی و انتقال گرما استفاده می کند. این دستگاه ها با انتقال حرارت غیر مستقیم و به صورت یکپارچه موجب می شوند که گوشت و استیک به بهترین شکل مغز پخت شوند.
  • دستگاه گریل صنعتی ترکیبی: دستگاه های گریل صنعتی ترکیبی، از ترکیب هر دو مدل دستگاه گریل صنعتی ذغالی و دستگاه گریل صنعتی گازی تهیه شده اند. از این دستگاه برای گریل کردن انواع مواد غذایی به صورت همزمان استفاده می شود.

چند مدل گریل داریم و در چه سایز هایی تولید می شوند:

دستگاه گریل صنعتی در اندازه های متفاوتی تولید می شود. گریل و کباب کردن مواد غذایی یکی از ساده ترین روش ها و سالم ترین روش پخت می باشد. بیشتر افرادی که رژیم دارند و غذاهای چرب و روغنی استفاده نمی کنند، ترجیح می دهند غذاهای خود را به صورت کبابی آماده کرده و بپزنند. همین طور کباب کردن و گریل کردن مواد غذایی، طعمی بی نظیر به آن می دهد. به همین خاطر مورد استقبال افراد زیادی قرار می گیرد. عمق همه ی دستگاه های گریل صنعتی  65 سانت می باشد و تنها طول آن ها متغیر و متفاوت  می باشد. امکان سفارشی کردن تمامی دستگاه های گریل صنعتی وجود دارد. به این صورت که به جای دو دستگاه مجزا می توان در یک دستگاه هم گریل ذغالی و هم گریل روغنی استفاده کرد.  کیفیت دستگاه های گریل صنعتی بسیار بالا می باشد، چون صفحه گریل آن ها از جنس چدن آلیاژی مغناطیسی با ضخامت 20 سانتی متر است. دیواره های دستگاه هم از نوع استیل ضد زنگ است.

  • دستگاه های گریل صنعتی 30 سانتی
  • دستگاه های گریل صنعتی 60 سانتی
  • دستگاه های گریل صنعتی 90 سانتی
  • دستگاه های گریل صنعتی 120 سانتی

دستگاه گریل صنعتی

صفحه ی گریل تمامی دستگاه های ذغالی و روغنی در دو مدل شیار دار و تخت تولید می شوند. انتخاب مدل صفحه ی گریل بستگی به نوع ماده ی غذایی انتخاب می شود. معمولا از گریل شیاردار و ذغالی برای کباب کردن انواع گوشت استفاده می شود. از صفحه ی گریل مدل تخت هم بیشتر برای تهیه ی مواد غذایی نرم و غذاهای دریایی استفاده می شود.

دستگاه گریل صنعتی 30 سانتی:

کوچکترین طول گریل 30 سانت می باشد که مصرف صنعتی زیادی ندارد. این دستگاه گریل در دو نوع روغنی و ذغالی می باشد. این دستگاه بیشتر برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. افرادی که رژیم هستند و می خواهند مواد غذایی را بدون نیاز به روغن کباب و گریل کنند از این دستگاه استفاده می کنند.

دستگاه گریل صنعتی 60 سانتی:

این دستگاه گریل صنعتی از طول 60 سانتی برخوردار می باشد. یکی از بزرگ ترین مزیت این دستگاه در این است که امکان شست و شوی آسان آن وجود دارد. بدنه ی دستگاه گریل صنعتی 60 سانتی تمام استیل بوده و از استحکام بالایی برخوردار است. مستحکم بودن این دستگاه موجب افزایش طول عمر آن شده است. رویه ی دستگاه از جنس چدن بوده و برای گریل انواع مواد غذایی مناسب است. در اکثر رستوران ها از دستگاه گریل 60 سانت استفاده می شود.

دستگاه گریل صنعتی در دو نوع ذغالی و روغنی می باشد که به صورت سفارشی امکان ساخت گریل ترکیبی این سایز هم وجود دارد. به این صورت که که نصف آن ذغالی  و نصف دیگر آن روغنی باشد. از دیگر مزیت های این دستگاه می توان به وزن کم آن و قابلیت جا به جایی راحت آن اشاره کرد. مخزنی که برای تخلیه ی روغن دارد، استفاده از یک سینی مجزا برای جلوگیری از ریزش روغن از دیگر مشخصه های این گریل می باشند.

 

دستگاه گریل صنعتی

دستگاه گریل صنعتی 90 سانتی:

ابعاد بعدی که برای دستگاه گریل صنعتی وجود دارد، طول 90 سانت می باشد. این دستگاه در دو نوع ذغالی و روغنی (گازی) وجود دارد. این دستگاه را هم می توان به صورت ترکیبی سفارش داد. به این صورت که 60 سانت آن ذغالی  و 30 سانت دیگر آن روغنی باشد و یا برعکس 60 سانت آن روغنی و 30 سانت آن ذغالی باشد. جنس بدنه ی این دستگاه از استیل ضد زنگ بوده و جنس صفحه های  آن از نوع چدن می باشد. چدن می تواند مدت زمان بیشتری حرارت را در خود نگه دارد.

دستگاه گریل صنعتی ترکیبی از دو ولوم تنظیم حرارت برخوردار است.  خرید دستگاه به صورت ترکیبی نسبت به خرید دو دستگاه مجزا بسیار مقرون به صرفه تر است. در بیشتر رستوران ها، فست فودی ها و حتی در خانه ها از دستگاه گریل 90 سانت  استفاده می شود، چون که قابلیت گریل و سرخ کردن را با ذغال و روغن به صورت همزمان فراهم کرده است. افرادی که اقدام به سفارش دستگاه گریل صنعتی 90 سانتی ترکیبی می نمایند با خرید آن، یک تیر دو نشان می زنند.

 

 

دستگاه گریل صنعتی 120 سانتی:

دستگاه گریل صنعتی 120 سانتی از طول 20 سانتی متری برخوردار است. این دستگاه هم در دو نوع ذغالی و روغنی ساخته می شود. همین طور امکان ساخت سفارشی آن به صورت ترکیبی هم وجود دارد. ولی بیشتر مواقع این سایز از دستگاه گریل صنعتی مصرف زیادی ندارد، چون هم جا به جایی آن سخت است و هم شست و شوی آن. به همین خاطر بیشتر افراد به جای سفارش ترکیبی این دستگاه، اقدام به خرید دو دستگاه 60 سانتی استفاده می کند که هم جا به جایی آن راحت باشد و هم دو دستگاه جداگانه داشته باشد.دستگاه گریل صنعتی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *